Yatsı namazı virdi

Yatsı namazının farzı kılındıktan sonra peşpeşe beş defa “estağfirullah” denilir.

Yatsı namazlarından sonra yapılan tesbih ve  duadan sonra vird olarak okunacak Kur’ânı Kerîm (Aşr-ı Şerif) de şöylece emredilmiştir:

Yatsı Namazından Sonra, Mülk Sûresi (Tebareke) veya Bu sûrenin 26-30 Âyetleri okunur.

Bismillahirrahmanirrahim
«Qul Innemel ılmü indallâhi ue innemâ ene neziynın mübiyn. Felemmâ raevhü zülfeten siy’et vucûhülleziyne keferû ve kıyle hâzelleziy kuntum bihî teddeûn. Qul eraeytüm in ehlekeniyaltâhu ve men ma’iye ev rahimenâ femen yucırul kâfirine min azabın eliym. Qul hüverrahmânü âmenna bihî ve aleyhi tevekkelnâ feseta’lemûne men hüve fiy dalâlin mübiyn. Qul eraeytüm in esbaha mâüküm ğavran femen ye’tiküm bi mâin maiyn.»

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]Mülk Süresi 26-30. Ayetler- Arapça

De ki: O bilgi, ancak Allah`a mahsustur. Ben ise sadece apaçık bir uyarıcıyım. (26) Ama onu (azabı) yakından gördükleri zaman, inkar edenlerin yüzleri kararacak ve (kendilerine): İşte sizin isteyip durduğunuz budur! denecektir. (27) De ki: Allah beni ve beraberimdekileri (sizin istediğiniz üzere) yok etse veya (öyle olmayıp da) bizi esirgese, (söyleyin bakalım) inkarcıları yakıcı azaptan kurtaracak kimdir? (28) De ki: (Sizi imana davet ettiğimiz) O (Allah) çok esirgeyicidir; biz O`na iman etmiş ve sırf O`na güvenip dayanmışızdır. Siz kimin apaçık bir sapıklık içinde olduğunu yakında öğreneceksiniz! (29)De ki: Suyunuz çekiliverse, söyleyin bakalım, size kim bir akar su getirebilir? / (30)

Sadakallâhülazîm’den sonra yahut da başka cemaatle namaz kılınmışsa, o cemaatle yapılan duadan sonra aşağıdaki vird ile  namaz ta­mamlanır:

«Fâlemennehû la ilahe illallah, la ilahe illallah, la ilahe illallah, la ilahe illallah, la ilahe illallah, la ilahe illallah, la ilahe illallah, la ilahe illallah, la ilahe illallah, la ilahe illallah, (onbirincide) hakkun la ilahe illallah Muhammedür Resûlullah.

Allahümme salli âlâ Muhammedin ve âlâ âli seyyidinâ Muhammed, bi adedi külli daim ve devaim ve barik ve sellim aleyhi ve aleyhim teslimen kesîrâ.

Allahümme salli âlâ Muhammedin ve âlâ âli seyyidinâ Muhammed, bi adedi külli daim ve devaim ve barik ve sellim aleyhi ve aleyhim teslimen kesîrâ.

Allahümme salli âlâ Muhammedin ve âlâ âli seyyidinâ Muhammed, bi adedi külli daim ve devaim ve barik ve sellim aleyhi ve aleyhim teslimen kesîran kesîrâ.

Salli ve Sellim âlâ eşrefi nuru cemîil en­biyâyı vel mürselin ve aleyhim küllin ecmaîn, âmin…»
denildikten sonra aşağıdaki salâten tuncîna duası olarak okunur ve el açarak dua makamında dinlenir ve âmin denilir.

«Allahümme salli âlâ Seyyidinâ Muham­med. Salâten tuncina biha min cemîil ahvali vel afat ve takdilena bihâ cemîel hâcât ve tutahhirunâ biha min cemîis seyyiât ve terfeunâ bihâ indeke âledderecât ve tubelliğuna bihâ aksel ğâyât, mîn cemîil hayratı fil hayati ve ba’del memat, birahmetike yâ erhamerrâhimin, bi hürmeti Habîbike yâ er­hamerrâhimin, bi hürmeti pîri pîran, pîri a’zam yâ erhamerrâhimin, âmin, amin velhamdülillâhi rabbil âlemin…»
El Fatiha…[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]